בנייה והתאמה של ארונות חשמל לחדרי מדרגות

ארונות חשמל לחדרי מדרגות, תמונה

הפקק קפץ? זה השלב בו אתם בוודאי יוצאים מהדירה לחדר המדרגות, פותחים את ארון החשמל ומחפשים את מקור התקלה. ארונות חשמל בחדרי מדרגות מתוכננים בהתאמה אישית ונדרשים לעמוד בסטנדרטים גבוהים של עמידות ובטיחות.

ארון החשמל הוא למעשה מארז שנועד להגן על הרכיבים האלקטרוניים הרגישים מפני גישה לא מבוקרת, חשיפה לתנאי מזג האוויר, חדירה של מסיסים, כימיקלים ומזהמים, לכלוך ועובש.

הארון מייצר מעין חיץ בין הפנים לחוץ ומכאן החשיבות הגבוהה שלו בהגנה על מערכת החשמל ובכל פרויקט של בנייה ושיפוץ שמים דגש רב על מיקום אולטימטיבי של הארון בחדר המדרגות, החומר ממנו עשוי הארון, המשקוף וכל האלמנטים שיוכלו להשפיע על איכות המתחם וכמובן להגן על הציוד החשמלי.

ארונות חשמל ממתכת – הבחירה המוצלחת

לחומר הגלם ממנו עשוי המתחם שמגן על הרכיבים יש חשיבות רבה וניתן למצוא ארונות חשמל לחדרי מדרגות ממגוון חומרים כמו למשל עץ ופלסטיק, אבל אין ספק שהמתכת נחשבת לחומר היעיל והמומלץ ביותר. המתכת מאופיינת בתכונות שהופכות אותה לכה אטרקטיבית בזירת ארונות החשמל: זהו חומר בעל עמידות יוצאת דופן בתנאי מזג אוויר משתנים, לחות, כימיקלים. המתכת מתמודדת היטב עם הפרעות אלקטרומגנטיות ובעלת חוזק כך שהיא שומרת על יציבות ויכולה לשאת משקל רב. ניתן לעצב ארונות חשמל מעוצבים ממתכת כך שהארון יתחבר לקו הסגנוני המוביל וישמור על אסתטיקה בחדר המדרגות. מתכת גם פשוטה לניקוי ותחזוקה ונראית טוב גם כעבור שנים וכמו כן, זהו חומר ידידותי לסביבה שניתן למחזור.

ביטחון במקום הראשון

לרוב יש ארון חשמל משותף לדיירי כל הקומה שנועד לשמור על אספקה שוטפת ועם זאת, החלוקה הפנימית שלו ברורה ונוחה כך שכל דייר יוכל למצוא ולגשת בקלות ללוחות החשמל הרלבנטיים לדירה שלו. בתכנון הארון שמים דגש על תנאי החלל וכן הגודל המבוקש כך שהארון יתאים למידות וגם ישתלב במיקום הנדרש תוך שמירה על גישה נוחה אך גם על נעילה בטיחותית וסגירה של הארון כאשר אינו בשימוש. יש לשים דגש בתכנון ובייצור על הדלתות של הארון, עצירת הדלת, בידוד ואוורור, תלוי בסוג המארז והצרכים. יש לקחת בחשבון פרמטרים כמו עוצמת החשמל הממוצעת ותרחישים של עומס חשמל וכמובן, התנאים הסביבתיים של הבניין – טמפרטורה, לחות, מזהמים כימיים. יש לשים דגש על תנאים תרמיים של המעגל האלקטרוני לפי מפרט מתח וזרם גבוה.

עניין של גודל וצריכה

ניתן להזמין ארון זהה לכל קומה או בהתאמה לכל קומה, מספר הדיירים והצרכים של הבניין. ארון חשמל לבניין מגורים נבדל מארון חשמל לבית פרטי בגודלו, כיוון שבבניין משותף הארון משרת יותר צרכנים ולכן יכלול גם כמות גדולה יותר של מפסקים ופסי צבירה. עם זאת, תלוי כיצד בוחרים בבניין לחלק את הארונות לפי קומות וכמה דיירים יש בכל קומה וכמה מהם משרת כל ארון. 

ארונות חשמל לבניינים משותפים מייצרים אצל המומחים

חשוב לפנות לחברה המתמחה בתכנון וייצור של ארונות חשמל לחדרי מדרגות, שתוכל לתכנן מארז שיבטיח אריכות חיים, יעילות וביצועים של המארז על פי התקנים המחמירים ולפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר. ההתקנה לא פחות חשובה מהייצור עצמו ויש להפקיד את משימת ההתקנה בידי מקצוענים שיודעים כיצד לקבע את הארון בדרך יציבה ובטוחה בה החוטים אינם מהווים סכנה. מומלץ גם לבצע בדיקות שגרתיות ולבחון מה מצב הארון ואם יש בלאי או שחיקה שעשויים לבשר על סכנה – יש לתקן או להחליף את הארון. 

אל תתפשרו על ארונות חשמל איכותיים לחדר המדרגות בבניין.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

תגובה אחת

  1. מעוניין בהצעת מחיר להחלפת ארונות חשמל מעץ למתכת בניין בין חמש קומות
    תודה
    איציק דגן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button