אילו מוצרים מתאימים להגנה על קירות מפגעים שונים?

הגנה על קירות, תמונה

לו הקירות יכלו לדבר הם בוודאי היה דורשים אמצעי הגנה. הקירות ניזוקים עם הזמן עקב חשיפה ממושכת למזג האוויר, לכלוך, כימיקלים ומזהמים שונים ונזקים אלה עשויים לחבל באיטום, באסתטיקה ואפילו לפגוע בבריאות של דיירי המבנה.

התחזוקה השוטפת של הקירות כוללת פעולות הצלה כמו ניקיון, צביעת הקירות ושימוש במוצרי איטום שתפקידם להעניק לקירות את ההגנה הנדרשת להישרדות גבוהה יותר גם בתנאי אקלים קיצוניים.

במבנים רבים ניתן לשים לב עם הזמן לתמרורי אזהרה שהקיר אינו מוגן מספיק כמו שינויי גוון, כתמי רטיבות, הופעת סדקים למיניהם והיווצרות של עובש, התפוררות הצבע והיחלשות הקיר. אלה מבשרים על כך שיש חשש מרטיבות או מפגיעות ולכן, יש להשקיע במניעת מפגעים ובשיקום הקירות. למרבה השמחה, הטכנולוגיה המתקדמת של ימינו מסייעת באיתור רטיבות סמויה בקירות באמצעות הדמיה תרמית כך שאפשר לאבחן גם רטיבות שלא נראית על פני השטח ולמנוע נזקים פוטנציאליים של מים או אלמנטים אגרסיביים לסביבה ולבריאות.

איך ניתן לחזק ולהגן על הקירות?

כאן נכנסים לתמונה מבחר חומרים מתקדמים לשימוש מקצועי המיועדים לתהליכי שיקום ושיפוץ ואשר יכולים לסייע באיטום והגנה של קירות חיצוניים ופנימיים. הסילר נחשב לכוכב על בחומרי הגנה לקירות כאשר ניתן למצוא סילרים, שיכולים להגן על קירות מפני נוזלים, מכתימים, מלחים וקרבונציה ויש סילרים שמתאימים גם לשימוש על קירות בסביבה ימית, כמו למשל, בתים הממוקמים קרוב לים. חשוב מאוד לבחור סילר שחודר לעומק התשתית ועמיד גם בפני קרני UV של השמש שעשויות לפגוע בכותלי המבנה.

אם יש חשש לגרפיטי על המבנה, חשוב לדעת שכיום ניתן למצוא גם סילר שמקנה מראש שכבת הגנה אנטי גרפיטי. יש להקפיד על הוראות ביצוע מדויקות בשימוש בתכשיר כדי ליהנות מתוצאות מרשימות כמו למשל, התאמת החומר לסוג הקיר וכן ייבוש הקיר בטרם יישום החומר על מנת שתתאפשר ספיגה מלאה. כמו כן, מניעת הצטברות עודפי חומר על גבי הקיר המטופל, יישום החומר לא תחת שמש ישירה שעשויה לגרום לאידוי החומר וכדומה. יש לשים לב לכמות החומר הנדרשת המשתנה בין סוגי הסילרים ולרוב יש למלא קודם לכן סדקים בקיר על מנת שהסילר יעשה את העבודה היטב. 

לשקם את מה שהתפורר

במידה ומדובר בקירות אבן שנפגעו, הרי שישנם חומרים ייעודיים לשיקום של אבן מתפוררת. סיקה גרד מבוסס על בסיס מינרלי ומשמשים להגנה על הקיר מפני שחיקה מכאנית, כימית וביולוגית. ההגנה היא מפני בלייה טבעית וחיזוק של הקיר כאשר בחומר גורם למעין ריאקציה כימית עם הלחות הקיימת בתשתית ותורם להקשחת הקיר. בחומר מעין זה חשוב לבחור חומר שאינו מכיל חלילה רכיבים שיזיקו לבניין ולקיר האבן אלא יפחית ספיגות נימית וכן יאפשר דיפוזיה של לחות. 

העובש נחשב לאויב מושבע של הקירות ולעובש יכולה להיות השפעה שלילית על הבריאות מקשיי נשימה ועד כאבי ראש, שלא לדבר על כך שמדובר במטרד אסתטי. חלק בלתי נפרד מהגנה על הקירות היא ביצוע של ניקיון הקיר והסרת עובש כמו גם הסרת טחב, פטריות וחיידקים – תכשיר ניקיון מעין זה גם דוחה עובש ודוחה ריחות לא נעימים. לאחר הסרת העובש נהוג לצבוע את הקירות  בצבע אנטי בקטריאלי עמיד לאורך שנים בתנאי סביבה רגישים כאשר חשוב לבחור צבע עמיד ללחות שמסוגל לספוג עומסים תרמיים וכמובן, יש לברר מראש כיצד ליישם את הצבע על הקיר בדרך הטובה ביותר באמצעות רולר, מברשת או ריסוס. 

זה הזמן להגן על הקירות מפני נזקים עתידיים – להשקיע באיטום, ניקיון ושיקום הקיר.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Call Now Button